Termoizolacja pianką PUR

Web developer i programista

Termoizolacja pianką PUR

Z racji, że większość z nas ogrzewa swoje mieszkania przy użyciu metody konwekcyjnej to dochodzi często do tego, że ciepło uchodzi z budynku poprzez jego górne partie. Z tego właśnie powodu bardzo ważne jest to aby odpowiednio ocieplić swój budynek. Można zrobić to już na etapie jego budowania. Natomiast jeśli o tym zapomnimy to nic nie stoi na przeszkodzie by zastosować termoizolację po jakimś czasie.

Efektywne docieplanie pianką PUR

profesjonalne docieplenia - mazowieckieOcieplanie budynków to kwestia bardzo istotna ale wiele osób o tym zapomina. W związku z tym po jakimś czasie odczuwa się brak termoizolacji w taki sposób, że ponosimy automatycznie wyższe koszty za ogrzewanie. Warto w takim wypadku pomyśleć o dociepleniu domu. W Polsce działa wiele firm, które wykonują obecnie profesjonalne docieplenia – Mazowieckie jest zaś jednym z tych województw, w którym można z łatwością takie firmy znaleźć. Docieplenie budynku można przeprowadzić przy użyciu różnorakich materiałów. Trzeba jednak przyznać, że do najbardziej skutecznych w obecnych czasach zaliczyć można ocieplanie pianką poliuretanową. Początkowo materiał ten stosowano głównie do ocieplania poddaszy i to tylko na posadzce. Wynikało to stąd, że nie stosowano odpowiedniego utwardzacza przez co pianka mogła być stosowana jedynie na powierzchniach płaskich. Z biegiem czasu jednak piankę ubogacano o różne składniki. Na ten moment szczególnie często słyszy się o zaletach pianki otwartokomórkowej. Taka pianka nakładana jest na ściany czy krokwie w budynku i już po chwili przyjmują właściwą postać. Dostrzec możemy bardzo szybko to jak taka pianka twardnieje. Jej niewątpliwą zaletą jest też to, że pozwala ona na przepływ pary wodnej oraz innych gazów. Umożliwia to porowata struktura pianki. Dzięki temu po zastosowaniu pianki tego typu będzie można wyeliminować ryzyko występowania mostków termicznych. Dostępna jest również pianka o komórkach zamkniętych. Jest to pianka stosowana do dociepleń budynków murowanych. Pianka ta nie przepuszcza pary wodnej ale za to zatrzymuje więcej ciepła.

Od jakiegoś czasu do dociepleń wykorzystuje się głównie piankę poliuretanową oraz wełnę mineralną. Z tych dwóch materiałów jednak to pianka zaczyna wychodzić na pierwszy plan. Od dłuższego czasu dostrzegać możemy rosnące zainteresowanie tym materiałem. Jedynym minusem w tym wypadku jest to, że nie możemy samodzielnie ocieplić swojego domu tą pianką. Konieczne jest tutaj bowiem posiadanie odpowiedniego sprzętu oraz nie obejdzie się też bez doświadczenia w jego obsługiwaniu.