W jaki sposób odpowiednio karmić psa?

Web developer i programista

W jaki sposób odpowiednio karmić psa?

 

Kiedy posiadamy w domu psiaka naszym priorytetem wobec niego powinno być zapewnienie nie tylko dogodnych warunków oraz profesjonalnej opieki weterynaryjnej, ale przede wszystkim odpowiedniego żywienia. Większości z nas wydaje się, że wystarczy kupienie karmy w sklepie, a tymczasem takim postępowaniem możemy doprowadzić do pogorszenia się stanu zdrowia naszego psiaka.

Najlepsze karmy dla psów

essential foods nautical livingNie każdy z nas z wykształcenia jest weterynarzem, aby wiedzieć wszystko na temat psów. Niemniej przygarniając czworonoga warto nieco się zainteresować tym w jaki sposób go karmić. Okazuje się bowiem, że tradycyjne karmy dostępne w marketach nie są najlepszym wyborem z racji tego, że posiadają bardzo wiele zbóż i niestety w większości przypadków to one dominują jako składnik, a nie mięso. Ma to miejsce w przypadku tych najtańszych karm. Essential foods nautical living jest karmą zapewniającą psu to, co najlepsze i najważniejsze w jego diecie, czyli właśnie mięso. Psy podobnie jak wilki, to padlinożercy, a zatem podstawą psiej diety powinno być przede wszystkim białko pochodzenia zwierzęcego. Stosowanie u psa karmy zbożowej może się źle odbić na jego zdrowiu i objawiać się biegunkami, oddawaniem częstych i bardzo obfitych stolców, a także występowaniem alergii. Ponadto słabej jakości karmy posiadają zboża, które pies przyswaja jedynie w kilku procentach co oznacza w praktyce, że zapotrzebowanie na taką karmę jest znacznie większe, aniżeli w przypadku kiedy karmimy psa karmą bezzbożową. Innymi słowy mówiąc: jeżeli będziemy podawać naszemu psu dobrej jakości karmę w której głównym składnikiem jest mięso, pies naje się, a jednocześnie będzie potrzebował zjeść jej znacznie mniej niż wówczas, gdy karmimy go słabej jakości karmą. Sprawia to, że z pozoru droższa karma mięsna jest znacznie wydajniejsza i przez wzgląd na fakt, że nie musimy jej tak często kupować tak naprawdę oszczędzamy. Jeśli nie wiemy jaką dokładnie kupić karmę naszemu psu, możemy poszukać opinii na temat poszczególnych karm bezzbożowych w internecie, bądź też zasięgnąć porady u doświadczonego weterynarza.

Karmy bezzbożowe są również rewelacyjną alternatywą dla psów wychowanych na tzw. Barfie czyli naturalnym sposobie żywienia psa polegającym na podawaniu mu głównie surowego mięsa. Przygotowanie takich posiłków czasami bywa bardzo czasochłonne, dlatego kiedy spieszymy się rano do pracy lub na spotkanie, podanie psu karmy bezzbożowej może być świetnym posunięciem. Karmy te są zbilansowane i podając je mamy pewność, że pies przyswaja wszystkie niezbędne mu składniki odżywcze.