W jakim celu przeprowadza się tulejowanie?

Gdyby nie maszyny budowlane, zwiększanie wydajności pracy podczas realizacji inwestycji z pewnością nie byłoby tak widoczne. Biorąc pod uwagę spełniane przez te maszyny funkcje warto wiedzieć, w jaki sposób powinno się o nie dbać. W szcególnosći dotyczy to ruchomych części tych maszyn, bardziej narażonych na uszkodzenia.
Jak tulejuje się koparki?
Bez maszyn budowlanych z pewnością nie udałoby się osiągnąć takiego wzrostu szybkości podczas realizacji inwestycji budowlanych. Z tego względu warto wiedzieć, w jaki sposób dbać o maszyny budowlane, by przez jak najdłuższy okres czasu nie odmawiały one posłuszeństwa. Jak się okazuje, te najbardziej popularne maszyny budowlane, takie jak koparki, same w sobie nie są zbyt podatne na usterki, oprócz oczywiście ich ruchomych części, takich jak łyżki koparki. Chodzi o to, że ze względu na to, że części te muszą być ruchome, więc są one oparte o szereg tulei, które w wyniku tarcia mogą się poszerzyć. To z kolei może spowodować, ze coraz trudniej jest utrzymać kontrolę nad łyżką koparki, a po czasie może ona nawet odpaść. Dlatego też ważnym zabiegiem regeneracyjnym maszyn takich jak koparki jest zalecane tulejowanie maszyn budowlanych. Ta regeneracja polega na tym, że tulejom w ruchomych częściach koparek jest przywracany ich pierwotny kształt, dzięki czemu wszystkie funkcje koparki wracają doi normy. Tulejowanie odbywa się zazwyczaj poprzez jeszcze większe poszerzenie tulei, usunięcie wszystkich uszkodzeń, a także brudu, a następnie zabieg kończy się przywróceniem tulei jej właściwej średnicy. Rezultatem takiego zabiegu regeneracyjnego jest przywrócenie właściwej wydajności koparce, oraz umożliwienie swobodnego sterowania jej ruchomymi częściami. Obecnie coraz więcej różnych serwisów maszyn budowlanych wykonuje zabieg tulejowania. Należy jednak wybierać zawsze te, które są w stanie wykonywać taką regenerację na miejscu budowy. Do wykonania tulejowania nie jest potrzebny jakiś ciężki, specjalistyczny sprzęt, dlatego też niepotrzebne jest oddawanie naszych niezastąpionych maszyn budowlanych w celu ich regeneracji do serwisu. Możliwość wykonania takich prac na palcu budowy sprawia, ze pracownicy na placu budowy szybko mogą wrócić do pracy, a opóźnienia w realizowaniu inwestycji zostaną ograniczone.
Koparki nie należą do maszyn szczególnie podatnych na usterki. Mimo tego, od czasu do czasu trzeba przeprowadzić jakiś zabieg regeneracyjny, który przywróci dawna wydajność tych maszyn. W szcególnosći może to dotyczyć ruchomych części koparek, bardziej podatnych na uszkodzenia.
Najnowsze komentarze