W moim salonie najważniejszy jest narożnik

Web developer i programista

W moim salonie najważniejszy jest narożnik

Chyba każdy ma w swoim domu takie miejsce, które lubi najbardziej. Albo ulubiony mebel, na którym najwygodniej spędza się czas. Można mieć nawet kilka takich ulubionych miejsc we własnym domu, a można nawet w taki sam sposób lubić cały dom. W moim domu najważniejszym pomieszczeniem jest salon. Jest to pokój, w którym odpoczywam po codziennej pracy. Odpoczynek jest dla mnie bardzo ważny, a idealnie w tym celu sprawdza się mój ogromny narożnik. Wyposażony jest w pewną bardzo prostą, ale ważną funkcję.

Narożnik w salonie niczym wygodne łóżko

narożniki do salonu z funkcją spaniaGdy urządzaliśmy z żoną nasz salon to zastanawialiśmy się nad tym co wybrać, jako główny mebel do salonu. Mnie marzył się piękny komplet wypoczynkowy, ale z prostą kanapą. Moja żona z kolei upierała się przy narożniku, żeby zapełnić jak największą przestrzeń w salonie. Przyznam szczerze, że zgodziłem się na narożnik z dużą dozą niepewności czy to dobre rozwiązanie. Dzisiaj muszę jednak przyznać, że całe szczęście, że pojechaliśmy wówczas oglądać te narożniki do salonu z funkcją spania. Gdybyśmy ich nie zobaczyli w sklepie to pewno kupilibyśmy wówczas tą prostą kanapę. A powiem uczciwie, że dzisiaj w naszym salonie najważniejszym meblem jest właśnie narożnik. Jest bardzo duży i doskonale wypełnia przestrzeń w salonie. Jest praktyczny, bo można go bardzo łatwo rozłożyć do spania. No i ma funkcję spania, co wydaje się być w dzisiejszych czasach niczym szczególnym. Można przecież powiedzieć, że właściwie każda kanapa ma dzisiaj taką funkcję. Pewnie tak, ale nasz narożnik jest tak wygodny jak najlepsze łóżko do sypialni. Jeśli chodzi o spanie to wiadomo, że potrzebny jest w łóżku odpowiednio twardy materac. A nasz narożnik jest o wiele wygodniejszy, aniżeli nawet najlepszy materac. A wiem co mówię, bo akurat często mi się zdarza uciąć sobie drzemkę w salonie. Do drzemki nawet nie rozkładam narożnika, ale kiedy tylko położę się na jego połowie to od razu zasypiam, bo jest mi tak wygodnie. jest też praktycznie, bo złożony świetnie się nadaje do ugoszczenia większej liczby osób.

Nie wiem jak to jest mieć w salonie zwykłą kanapę, bo mam ogromny i praktyczny narożnik. Przypuszczam jednak, że nawet największa kanapa nie jest w stanie zapewnić takiej powierzchni spania jak rozłożony narożnik. Większość tego rodzaju mebli robiona jest w dużych rozmiarach. Takiego mebla nie daje się raczej do małego salonu. Jeśli zaś chodzi o wygodę, to mogę z ręką na sercu zapewnić, że narożnik bije na głowę nawet sypialniane materace. Przynajmniej tak to wygląda jeśli chodzi o mebel w moim salonie.