Właściwości akrylowych frontów do mebli

Web developer i programista

Właściwości akrylowych frontów do mebli

Posiadanie domu w stylu nowoczesnym i minimalistycznym to marzenie coraz większej ilości osób. Ludzie coraz chętniej meblują swoje pomieszczenia w takim stylu. Minimalistyczne umeblowanie można spotkać w kuchni, w łazience czy w salonie. Ludzie pokochali prostotę i brak przepychu. W meblach dominują różnego rodzaju fronty i akcesoria.

Zalety frontów akrylowych w domu

fronty akrylowe producentPosiadanie mebli na wysoki połysk lub półmatem jest celem, jaki chce zrealizować duża część osób. Mimo, iż fronty w połysku wymagają dużo większej troski i większej ilości pielęgnacji, to społeczeństwo chętnie decyduje się na nie. Mogą być one w formie lakierowanej, tradycyjnej płyty MDF pokrytej folią oraz frontów akrylowanych. Jeśli chodzi o fronty akrylowe producent tego rodzaju elementów stara się zawsze, aby wykonanie było na najwyższym poziomie, ponieważ niejednokrotnie są poddawane uderzeniom jakimiś ciężkimi rzeczami lub zabawkami przez dzieci. Fronty akrylowe dają niesamowite efekty, ponieważ posiadają swoją głębię połysku dając efekt szkła. Kolory w tym przypadku są bardzo głębokie, ponieważ powłoka akrylu wynosi około 1,5 mm. Innym, bardzo ważnym aspektem jest fakt, że fronty akrylowe posiadają niesamowite właściwości wytrzymałościowe i odpornościowe. Są one odporne na działanie wilgoci. Jest bardzo mało podatna na zarysowania, jednak w przypadku ich wystąpienia wystarczy przetrzeć specjalnym środkiem lub mleczkiem, aby wypolerować powierzchnię. Fronty akrylowe są również odporne na wszelkie odbarwienia, ponieważ nie przyjmują koloru rozlanego wina czy pojawiającej się rdzy w wilgotnych pomieszczeniach, jak na przykład łazienka. Kolejną zaletą jest to, że akryl jest antybakteryjny, ponieważ posiada w swoim składzie jony srebra, które przeciwdziałają rozwojowi i namnażaniu się bakterii i drobnoustrojów. Akryl jest bardzo odpornym materiałem wysokiej jakości, ponieważ oklejany jest obrzeżem ABS, PMMA, aluminium lub drewnem. Natomiast druga strona frontu pokrywana jest kolorowym polistyrenem o grubości około 1 milimetra. Dzięki posiadaniu takiej warstwy fronty akrylowe są odpowiednio zabezpieczone, a jakość wykonania jest wysoka. Ponadto ostatnią zaletą frontów z akrylu jest ich ekologiczność, ponieważ PCV uznawany jest na materiał bio.

Jak widać fronty pokryte akrylem posiadają wiele zalet. Rozważając wszelkie zalety i wady innych materiałów warto pomyśleć o tym, że akryl posiada znaczną ilość wad. Poza doskonałym wyglądem i głębią koloru oraz połysku ma wiele zalet związanych ze swoimi właściwościami fizycznymi. Jednak jak każde elementy – eksploatują się, dlatego warto dbać i pielęgnować je w odpowiedni sposób.