Właściwości i zastosowania gaśnic proszkowych

Web developer i programista

Właściwości i zastosowania gaśnic proszkowych

W pomieszczeniach firmowych w których znajduje się wiele osób, wymagane jest zachowanie odpowiedniego bezpieczeństwa pożarowego. Oprócz zachowania i utrzymywania drożnych wyjść ewakuacyjnych bardzo ważne jest również zapatrzenie się w odpowiedni sprzęt do gaszenia ognia. Jednym z popularniejszych rodzajów takiego sprzętu jest gaśnica.

Zalety gaśnic proszkowych

gaśnica proszkowa 4 kgW obiektach użytku publicznego, w których znajduje się wiele osób, takich jak hale produkcyjne, czy też magazyny, bardzo ważne jest zadbanie o bezpieczeństwo przeciwpożarowe. W tym celu należy między innymi zadbać o to, aby wyjścia ewakuacyjne były cały czas drożne i nie były niczym zastawiane. Równie ważne jest jednak zadbanie o wyposażenie się w odpowiedni sprzęt gaśniczy. Jednym z popularniejszych jest bez wątpienia gaśnica proszkowa 4 kg. Oczywiście z takich gaśnic można korzystać również w domach prywatnych, ale jednak pewna ich zaleta sprawia, że to właśnie w halach produkcyjnych sprawdzą się one bardzo dobrze. Wynika to z faktu, że gaśnice proszkowe jako jedne z niewielu sprzętów gaśniczych, umożliwiają bezpieczne gaszenie urządzeń elektrycznych pod napięciem. Jest to bardzo ważna zaleta tej gaśnicy i czynnik, który decyduje o tym, że można z niej korzystać w takich miejscach jak magazyny, zakłady produkcyjne i inne obiekty, w których wykorzystuje się wiele różnego rodzaju sprzętu czy też maszyn. Działanie gaśnicy proszkowej jest bardzo proste. Może się ona nadawać do gaszenia różnych typów pożarów pod względem ich rozmiaru i stopnia rozprzestrzeniania się ognia. W zależności od tego, w danej gaśnicy będzie się znajdował zupełnie inny rodzaj proszku gaśniczego. Naciśniecie dźwigni takiej gaśnicy spowoduje natychmiastowe otwarcie zaworu w którym znajduje się proszek gaśniczy. Ma on właściwości gaśnicze dzięki temu, że przerywa on reakcję spania w wyniku skomplikowanych reakcji chemiczno-fizycznych. Skuteczność działania gaśnic proszkowych jest bardzo wysoka, pod warunkiem, ze dopasujemy jej typ do typu pożaru. W obecnych czasach, gaśnice proszkowe są niezbędnym wyposażeniem takich obiektów jak na przykład magazyny, sortownie przesyłek, czy zakłady produkcyjne. Wynika to z faktu, że jest to bardzo skuteczny i prosty w użyciu sposób na gaszenie pożaru, który jest bezpieczny również podczas gaszenia maszyn.

Każdy zakład produkcyjny, magazyn, czy też innego rodzaju obiekt musi posiadać odpowiedni sprzęt umożliwiający ugaszenie ewentualnego pożaru. Ważne, by dany sprzęt nadawał się również do gaszenia maszyn, które w takich miejscach przecież się znajdują. Skuteczne i bezpieczne mogą się okazać w tym przypadku pewne substancje, zawarte w niektórych rodzajach gaśnic.