Wspomaganie SHIMANO i jego serwisowanie

Web developer i programista

Wspomaganie SHIMANO i jego serwisowanie

Wycieczki rowerowe to przyjemny sposób na spędzanie wolnego czasu. Niektórzy decydują się też dojeżdżać na dwóch kółkach do pracy. Jeśli zdecydowaliśmy się na ulepszenie naszego modelu i zainstalowaliśmy system SHIMANO STEPS, naturalnie będziemy chcieli jak najdłużej z niego korzystać. Po dłuższym użytkowaniu potrzebna będzie usługa serwisowania tego sprzętu.

Rower w wydaniu elektrycznym

shimano steps serwisZaawansowane systemy komponentów do rowerów typu e-bike mogą znacznie ułatwić korzystanie z roweru na trudniejszych szlakach i podjazdach. Jeśli mówimy o rowerach elektrycznych, istnieją rodzaje przeznaczone do jazdy miejskiej, a także modele trekkingowe i górskie. Innowacyjne technologie wspomagania i zasilania oraz inteligentne systemy i integracja elektrycznego wspomagania w rowerach to obecnie bardzo popularny trend. Nie należy więc e-bike’om przypinać łatki „dwóch kółek dla seniorów”. Nadal przecież sami pedałujemy, zmienia się jedynie to, że generujemy w ten sposób trochę więcej energii. Jeśli nie chcemy się spocić w drodze do biura albo absolutnie wyczerpać podczas długiej wycieczki rowerowej po ciężkim terenie, powinniśmy wybrać model sprawdzonego i polecanego producenta. Z rozwiązań SHIMANO korzysta wielu różnych producentów rowerów elektrycznych. Automatyczna zmiana biegów wpływa na doświadczenie płynniejszej jazdy, nie musimy się także martwić o napięcie łańcucha. Jeśli coś zaczyna szwankować albo zupełnie się zepsuje w naszym zestawie SHIMANO STEPS serwis będzie konieczny. Długotrwała praca silnika może się odbić na jego wydajności. System wspomagania pedałowania musi chodzić płynnie, dlatego skorzystanie z usług serwisowania w przypadku zgrzytów będzie najlepszą decyzją. Systemy elektryczne, nawet te wodoszczelne, jak SHIMANO Total Electric Power System, nie są odporne na czyszczenie myjką ciśnieniową. Jeśli dowiedziałeś się o tym dopiero po fakcie, nie musisz obawiać się, że na stracisz swój cenny sprzęt. Fachowiec w renomowanym punkcie oszacuje skalę uszkodzenia i wdroży odpowiednie działania, aby doprowadzić silnik do pełnej funkcjonalności. Profesjonalista wymieni tylko te części, które zostały nieodwracalnie uszkodzone, a pozostałe doprowadzi do stanu pierwotnego, dlatego powinniśmy mu zaufać w kwestii reperowania naszego sprzętu.

Z e-bike’iem do świata dwóch kółek wkroczyła nowa jakość, ale nawet taki rower z nowoczesnym systemem wspomagania może się zepsuć. Odpowiednie dbanie o urządzenie i regularne serwisowanie to gwarancja, że będziemy cieszyć się jego działaniem przez długie lata.