Wybieramy dwutygodniowe soczewki kontaktowe

Web developer i programista

Wybieramy dwutygodniowe soczewki kontaktowe

Każdy, kto musi nosić okulary wie, jakim udogodnieniem w życiu są soczewki kontaktowe. Łatwo się je nakłada i zdejmuje. Nie odciskają się na nosie i łatwiej jest je wymienić na inne, gdy wada wzroku się pogorszy niż zmieniać okulary, które mają drogie szkła i jeszcze droższe oprawki. Soczewki kontaktowe są miękkie lub twarde. Te pierwsze mogą być jednodniowe, dwutygodniowe lub miesięczne. Dziś przyjrzymy się tym dwutygodniowym, które wybieramy najczęściej.

Zamiast okularów nosimy dwutygodniowe soczewki kontaktowe

dwutygodniowa soczewka kontaktowaWarto mieć na uwadze, iż dwutygodniowa soczewka kontaktowa to ciało obce, które zakładamy na nasze oko. Jest bardzo wygodna, a producenci ciągle prześcigają się w wytworzeniu coraz doskonalszych soczewek dwutygodniowych. Wykonane z cienkiego silikonu połączonego ze specjalnym żelem i substancjami nawilżającymi, by nasze oko mogło oddychać. Każda soczewka musi bowiem przepuszczać powietrze. Soczewki jednodniowe zakładamy na przykład na podróż, czy na basen. Nasze oko narażone jest wówczas na klimatyzację, czy działanie chloru. Nakładamy je, by popływać, a następnie wyjmujemy z oko i wyrzucamy. Najczęściej wybieramy produkt, jakim jest dwutygodniowa soczewka kontaktowa, która idealnie się nosi przez stosunkowo krótki okres, by osadziła się na nim zbyt duża ilość osadów białkowych, które gromadzą się na soczewkach podczas ich noszenia. Do takich soczewek dobieramy odpowiedni płyn, w którym je przechowujemy, by je oczyścić i nawilżyć. Tak naprawdę obecnie warto wybrać się do okulisty i zmienić okulary na szkła kontaktowe. Są bardzo wygodne i łatwe w pielęgnacji. Nasze oko nie ucierpi na tym, że nałożymy na nie ciało obce, co jest częstą barierą dla tych, którzy chcą założyć soczewki po raz pierwszy. Soczewki tak naprawdę powodują, iż możemy widzieć wszystko dokładnie i, co najważniejsze, nie musimy nosić okularów, które są niewygodne zwłaszcza dla osób z dużą wadą wzroku. Soczewki są dostępne w dwóch krzywiznach tj. 8,4 oraz 8,8. Te drugie gwarantują lepsze nawilżenie oka. Dostępne są zarówno soczewki dla dalekowidzów, jak i krótkowidzów. Moc dioptrii z reguły wynosi od – 0,25 do + 12,00 oraz mogą nosić je osoby z astygmatyzmem

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż warto odłożyć nasze okulary w kąt i wypróbować noszenie soczewek kontaktowych. Są idealnym rozwiązaniem zwłaszcza dla osób, które mają dużą wadą wzroku. Kiedy przyzwyczaimy się do ich noszenia, już nigdy nie wrócimy do okularów. Może od czasu do czasu będziemy nosić okulary jedynie w domu. Cena soczewek jest konkurencyjna w stosunku do okularowych szkieł i o wiele łatwiej jest zmienić ich moc , gdyż jest to tańsze niż zakup nowych okularów.