Wybór dekoracji pastelowych do pokoju dziecięcego

Web developer i programista

Wybór dekoracji pastelowych do pokoju dziecięcego

W dzisiejszych czasach możliwości aranżacji wnętrz są bardzo duże. Mnogość dodatków i akcesoriów kusi rodziców do zakupu po to, aby przystroić dziecięcy pokój. Wielu z nich docenia modę na obowiązujące wystroje i poddaje się pokusom w postaci różnego rodzaju dodatków. W związku z tym, że panuje moda na styl skandynawski, który idealnie komponuje się z różnego rodzaju ozdobnikami, można je ze sobą łączyć.

Pastelowa dekoracja w pokojach dzieci

pastelowe dekoracje do pokoju dzieckaW stylu skandynawskim dopuszczalne jest proste i funkcjonalne podejście. Idealnie tu pasują pastelowe dekoracje do pokoju dziecka. W kolorze tym można dobrać zarówno pompony jak i wszelkiego rodzaju ramki. Wybór dodatków jest dość duży. Można wybierać także pomiędzy pastelowymi literkami oraz naklejkami, które można zamontować na ścianie pokoju dziecięcego. Pastelowe dodatki są o tyle atrakcyjniejsze od pozostałych odcieni i kolorów, że ich barwy są spokojniejsze. Dzięki temu mogą wyciszać i uspokajać dziecko – pozytywnie wpływać na ich rozwój. W zasadzie, aktualnie trwa moda na pastelowe dekoracje w dziecięcym pokoju. Dla mojej córki wybrałam literki w kolorze pastelowej mięty. Literki są wykonane z materiału, ale można je zamontować na ścianie i tak też zrobiłam. W związku z tym, że ma białe ściany w pokoju oraz białe meble, pastelowe dodatki pasują do nich idealnie. Za barwy pastelowe uważa się spokojne odcienie, które są łagodne oraz niejaskrawe. Pastelowy odcień koloru tworzy się za pomocą dodania bieli, stąd ich nieintensywny kolor. Dodatki w tym kolorze idealnie komponują się z białymi meblami. Rozjaśniają dodatkowo biel oraz dodają uroku. Przyjęło się, że dodatki te są popularniejsze wśród dziewczynek. Jednakże dostępność różnego rodzaju artykułów jest na tyle duża, że i chłopcy znajdą coś dla siebie. Inspiracji można szukać nie tylko na pólkach sklepowych, ale i w magazynach poświęconych wystrojom wnętrz oraz w Internecie. Producenci wręcz się prześcigają w wymyślaniu coraz to nowszych i atrakcyjniejszych dekoracji, które można zamieścić w dziecięcym pokoju. Takie pastelowe dekoracje mogą pełnić funkcję nie tylko ozdobną. Część z nich może okazać się praktycznym przedmiotem do wykorzystania przez dziecko. 

Na przykład pastelowa drabinka, która może służyć jako półka na książki lub pastelowa rama w której można umieścić kilka przedmiotów. Pomysłów jest wiele a inspiracje warto czerpać zewsząd. Czasem warto urozmaicić pokój dziecku, aby czuł się w nim dobrze. Zamiast używać ostrych barw warto postawić na spokojniejsze tonacje, które przy okazji wyciszą dziecko.