Wykwalifikowani pracownicy z Indii

Web developer i programista

Wykwalifikowani pracownicy z Indii

Początkowo faktycznie zastanawiałem się, czy przypadkiem samemu nie szukać pracowników do swojej firmy, ale zawsze się okazywało, że nie jest to wcale takie proste zadanie. Trzeba przecież przejrzeć praktycznie wszystkie dokumenty i na dodatek sprawdzić, czy pracownik posiada odpowiednie kwalifikacje.

Jak zatrudnić pracownika z Indii?

doświadczeni pracownicy z indiiOstatnio jednak słyszałem, że w mojej branży faktycznie jest wiele osób, które pracują z Indii. Takie osoby na pewno są bardzo pracowite i faktycznie mogę wam powiedzieć, że jeśli o mnie chodzi to tak naprawdę nie miałem jakichś nie wiadomo jakich wymagań, ale faktycznie muszę wam powiedzieć, że doświadczeni pracownicy z Indii dają sobie radę. Niezależnie od tego kogo wybieraliśmy zawsze na spotkanie przychodzi bardzo przygotowany, dobrze ubrany i co ciekawe gotowy do pracy nawet od zaraz. Jak dla mnie takie zaangażowanie faktycznie powinno być bardzo mocno promowane w dzisiejszych czasach zwłaszcza, że faktycznie trudno jest sobie z tym wszystkim poradzić samodzielnie. Pracownicy z Polski często nie są aż tak pracowici jak właśnie doświadczeni pracownicy z Indii. W większości przypadków taki pracownik – oczywiście w zależności w jakiej branży ma pracować – nie ma specjalistycznego doświadczenia, ale z drugiej strony macie naprawdę tanią siłę roboczą, więc nic chyba nie stoi na przeszkodzie, abyście mogli samodzielnie go przeszkolić na swój sposób. Co ważne, to to, że doświadczeni pracownicy pochodzący z Indii faktycznie znają się na ciężkiej pracy. Jako szef wymagałam faktycznie bardzo dużej dyspozycyjności i jedna agencja pracy, z którą miałem przyjemność współpracować faktycznie zaproponowała mi paru pracowników na roczną umowę. W dzisiejszych czasach jednak mogę powiedzieć, że nie ma się co bać takich pracowników. Są to osoby bardzo rzetelne i co najważniejsze wiedzą, jak poprawnie wykonywać swoje obowiązki, jak tylko się im pokaże, jak się powinno to robić. Moim zdaniem faktycznie im bardziej doświadczeni pracownicy z Indii tym na pewno trzeba im więcej zapłacić, ale i tak patrzeć po średnim wynagrodzeniu z raportów nie pobierają oni aż tyle pieniędzy ile nasi rodacy.

Może faktycznie warto więc będzie utworzyć kolejny dział w firmie, gdzie faktycznie będę w stanie dobrze się tym zająć i zatrudniamy tam wszystkich pracowników z Indii i krajów podobnych. Na pewno jeśli kiedykolwiek będę stał przed wyborem pracownika to na tego indyjskiego pochodzenia zwrócę uwagę w pierwszej kolejności. Ten temat na pewno jest bardzo modny ostatnio.