Wyposażanie małego wnętrza

Web developer i programista

Wyposażanie małego wnętrza

Dobrze jest wiedzieć, jak odpowiednio zagospodarować pokój o niewielkim metrażu. Ma to szczególne znaczenie w pomieszczeniu takim, jak salon, z którego korzystamy codziennie i w którym musimy mieć możliwość wygodnie się poruszać, nie obijając się przy tym o kanty. Skoro brakuje nam miejsca na ziemi, może wszystko powinniśmy umieścić na półkach? Nie jest to optymalne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli nie chcemy mieć wszystkiego na widoku. Zatem co warto wybrać?

Meblościanka w niewielkim salonie

meblościanki silkeSłysząc dane słowo, często od razu coś sobie wyobrażamy. Jeśli ktoś więc mówi o meblościance, może nam się w myślach pojawić wielki, składany komplet meblowy, zajmujący całą ścianę. To jednak całkiem nietrafione skojarzenie, jeśli myślimy o rozwiązaniach z tego wieku. Współczesne meblościanki są funkcjonalne, ustawne i, przede wszystkim, występują w wielu rozmiarach. Nie należy więc się obawiać, że nie znajdziemy takiej dla siebie, jeżeli mieszkamy w kawalerce albo małym mieszkaniu. Oczywiście, istnieją komplety złożone z kilkunastu elementów, które ustawia się w odpowiedniej kombinacji i montuje piętrowo, a przy tym zabierają całą dostępną powierzchnię ściany. Jednak znajdziemy także zestawy składające się jedynie z dwóch mebli, takie jak meblościanki Silke. Na co warto przede wszystkim zwrócić uwagę? Po pierwsze sprawdźmy, czy ten model dostępny jest w wybranym przez nas kolorze i czy wykonany jest z takich materiałów, jakie chcieliśmy mieć w swoim salonie. Przyjrzyjmy się, czy jest zarówno elegancki, jak i funkcjonalny. Przy małym komplecie ten drugi aspekt będzie szczególnie ważny, ponieważ będziemy musieli na małej przestrzeni zmieścić wszystkie te przedmioty, które chcemy ukryć przed wzrokiem gości albo ochronić przed zębami zwierzaków. Na odtwarzacz lub dekoder przydałaby się wnęka, tak aby nic nie zabierało nam dostępu do sprzętu oraz by kable mogły biec wzdłuż tylnej ściany. Zawsze dobrze jest zwrócić uwagę, czy naszemu wnętrzu przyda się element przeszklony, chociażby witryna. Będziemy mogli w niej umieścić ulubione dekoracje albo piękny zestaw do parzenia kawy lub herbaty.

Nawet w małym pokoju dziennym znajdzie się miejsce na meblościankę. Wystarczy wybrać komplet złożony z małej liczby mebli. Dobrze zaprojektowany zestaw pomieści wiele rzeczy, w tym także takich o niestandardowych wymiarach, czyli będzie miał wysoki i niskie półki. Przydadzą się także wnęki i przeszklone witryny, jeśli chcemy mieć do czegoś łatwy dostęp lub by znajdowało się na widoku. W odpowiedniej ofercie na pewno znajdziemy coś dla siebie.