Zaawansowany monitor interaktywny

Web developer i programista

Zaawansowany monitor interaktywny

 

Nowoczesne sale konferencyjne wymagały bardzo zaawansowanego wyposażenia by pozostawać konkurencyjnymi, zwłaszcza jeśli były wynajmowane do przeprowadzania bardzo dużych eventów czy spotkań biznesowych wysokiego szczebla. Wyposażenie wizualne było podstawą każdej takowej sali, choć często nie składało się ono z bardziej rozbudowanych urządzeń ponad laserowe rzutniki czy standardowe ekrany o dużej przekątnej.

Nowoczesne monitory do sal konferencyjnych

monitory interaktywneOd kilku lat owe urządzenia były jednak zastępowane znacznie nowocześniejszymi monitorami, pozwalającymi nie tylko na wyświetlanie materiału, ale również zdalne sterowanie prelekcją bez konieczności użycia komputera stacjonarnego czy przenośnego. Podczas gdy takowy był w dalszym ciągu wymagany jako jednostka centralna, na której instalowano programy sterujące oraz przechowywano materiał do wyświetlenia, niemal wszystkie nowoczesne monitory interaktywne mogły być sterowane za pomocą pilotów. Owe zdalne kontrolery pozwalały nie tylko na sterowanie monitorem w identyczny sposób jak miało to miejsce podczas kontroli programu sterującego, ale również ułatwiały zmianę parametrów wyświetlania. Zaawansowane monitory mogły być bowiem używane do wyświetlania kilku elementów materiału prelekcji, a w takim przypadku obraz mógł być podzielony na części, lub materiały nałożone na siebie w postaci okien. Każdy monitor posiadał własny wbudowany system operacyjny, działający w połączeniu z programami sterującymi zainstalowanymi na jednostce centralnej, aczkolwiek w przypadku braku możliwości wyznaczenia komputera głównego, monitor mógł pracować samodzielnie, z tylko nieznacznie zmniejszoną funkcjonalnością. Urządzenie posiadało bowiem własny bank pamięci oraz układy graficzne, na poziomie średnio zaawansowanego komputera gamingowego, pozwalające na przeprowadzenie każdego eventu bez użycia sprzętu sterującego.

Po sparowaniu z takowym, lub też z systemem centralnego sterowania, możliwe było jednak użycie znacznie większej ilości funkcji czy efektów wizualnych, oraz o wiele szersza możliwość konfiguracji pracy monitora. Urządzenia te różniły się między sobą rozmiarami. Najmniejszy monitor interaktywny, przeznaczony do sal o niewielkich wymiarach był niemal identyczny wielkością do telewizorów o dużej przekątnej. Duże monitory, używane w salach przeznaczonych do przeprowadzania największych eventów, mogły natomiast sięgać wymiarami wielkości ścian wizyjnych, choć zazwyczaj stosowane były mniejsze, wygodniejsze w użyciu monitory.