Zabezpieczająca powłoka ceramiczna

Web developer i programista

Zabezpieczająca powłoka ceramiczna

 

Wiele lat temu w Wielkiej Brytanii powstał auto detailing, który był odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na profesjonalne usługi motoryzacyjne. Ciągłe udoskonalanie technik i stosowanie coraz to nowszych środków, sprawiło, że dziś detailing jest profesjonalną usługą, zapewniającą spektakularne rezultaty co do wyglądu karoserii i wnętrza samochodu.

Czym jest powłoka ceramiczna?

rekomendowane powłoki ceramiczne w gdańskuPrzede wszystkim trzeba wiedzieć czym jest tajemniczo brzmiący auto detailing, aby móc z niego w pełni korzystać. Najprościej mówiąc, są to kompleksowe zabiegi mające na celu konserwację, renowację i zabezpieczanie karoserii i wnętrza pojazdu przez wszelkimi uszkodzeniami. Efektem tego zoptymalizowanego procesu jest wzrost wartości rynkowej pojazdu, dzięki czemu można go drożej sprzedać. Wielu właścicieli pojazdów korzysta z auto detailingu właśnie w tym celu, ponieważ w wyniku wykonywanych czynności, samochód odzyskuje dawny blask, a karoseria staję się niczym lustrzana tafla. W ramach car detailingu są rekomendowane powłoki ceramiczne w Gdańsku, które są najlepszym sposobem na trwałą ochronę, fenomenalny wygląd i zachowanie wysokiej wartości rynkowej. Na karoserii bardzo szybko pojawiają się drobne rysy, matowe miejsca czy odpryski, które wyglądają bardzo nieestetycznie. Powłoka ceramiczna jest najlepszym sposobem na uzyskanie lustrzanego odbicia karoserii oraz głębi koloru. Dzięki niej, powłoka lakiernicza staje się odporna na wszelkie uszkodzenia nawet przez dziewięć lat. Trwałość powłoki ceramicznej jest nawet dwukrotnie wyższa niż klasycznego lakieru, dzięki czemu ogranicza ryzyko powstania mikrozarysowań powstających na przykład podczas mycia samochodu. Chwilę po nałożeniu powłoki, zaczyna ona twardnieć, tworząc niewidzialną warstwę ochronną utrzymującą się do dziewięciu lat. Oczywiście ma na to wpływ sposób codziennej pielęgnacji i czyszczenia karoserii. Ponadto pokrycie lakieru powłoką ceramiczną nie powoduje utraty gwarancji, ponieważ jest to rekomendowane.

Przeważnie z usługi zabezpieczenia powłoki lakierniczej warstwą ceramiczną korzystają właściciele luksusowych samochodów klasy premium, ponieważ nie należą one do najtańszych. Nałożenie powłoki ceramicznej zajmuje od jednego do trzech dni, gdyż wymaga to sporo pracy przy pomocy specjalnych urządzeń polerujących, które równomiernie rozprowadzają środek po powierzchni lakieru. Przeciętnie za wykonanie powłoki ceramicznej trzeba zapłacić od dwóch do nawet pięciu tysięcy złotych, jednak jest to opłacalna inwestycja na długie lata.