Zakup skórzanych butów trekkingowych na wędrówki w górach

Web developer i programista

Zakup skórzanych butów trekkingowych na wędrówki w górach

Niedługo nadejdzie upragnione przez wszystkich lato, a wraz z nim beztroski czasu urlopów i wypoczynków. Coraz większa liczba Polaków decyduje się na spędzenie tego czasu w górach. Mamy ku temu doskonałe warunki: Tatry, Karkonosze, Pieniny i Bieszczady kuszą pięknymi trasami. Zanim jednak wybierzemy się na taki aktywny urlop, należy skompletować sprzęt. Jednym z koniecznych zakupów będzie na przykład ten dotyczący skórzanych butów trekkingowych na wędrówki w górach.

Wybór skórzanych butów trekkingowych na wędrówki w górach

skórzane buty trekkingowe w góryWybierając się do sklepu, aby kupić skórzane buty trekkingowe w góry, musimy pamiętać o kilku elementach. Przede wszystkim zabierzmy ze sobą grube skarpety trekkingowe. Czasem można je zakupić w sklepach z obuwiem sportowym, więc jeśli w danym momencie nie posiadamy żadnych, możemy się zaopatrzyć już na miejscu. Mierzenie butów w skarpecie powoli nam na wybranie odpowiedniego rozmiaru. Zwróćmy również uwagę na wodoodporność obuwia. Oczywiście chcielibyśmy, aby lato rozpieszczało nas przez cały urlop doskonałą pogodą, ale ta w górach lubi szybko i diametralnie się zmieniać. Dlatego warto, aby nasze obuwie gwarantowało ochronę przed wodą. Aby zadbać o wodoodporną warstwę naszych butów, możemy zakupić dodatkowo środek konserwujący, który będzie wspomagał jej działanie. Innym, niezwykle ważnym elementem buta na górskie wędrówki jest podeszwa. Powinna być stosunkowo miękka i koniecznie antypoślizgowa. To da nam pewność każdego kroku w górach nawet, gdy będziemy poruszać się w niepewnym czy śliskim terenie. Oczywiście oferta butów trekkingowych w sklepach sportowych jest bardzo duża. Możemy wybrać takie za kostkę lub niskie. Oba typy mają swoich zwolenników. Buty za kostkę dają większą pewność kroku i są polecane szczególnie dla osób, które mają problemy ze stawami skokowymi lub obawiają się takich urazów. Podwyższony but zapewni większą stabilizację stawu. Jednak jeśli nie chcemy przegrzewać stóp podczas wędrówek, możemy rozważyć zakup niskich butów. Taki typ umożliwi lepszą wentylację stopy i na pewno będzie sporo lżejszy. Zwolennicy zarówno niskich jak i wysokich butów będą jednak mieli równe szanse, jeśli chodzi o wybór koloru obuwia. Kolorystyka butów trekkingowych jest naprawdę zróżnicowana i każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Musimy pamiętać o tym, że obuwie jest zdecydowanie najważniejszym elementem górskiego ekwipunku. Jeśli podczas dokonywania zakupu skórzanych butów trekkingowych na wędrówki w górach będziemy się kierować przedstawionymi wcześniej radami, na pewno dokonamy właściwego wyboru. Wtedy już pozostanie tylko spakować plecak i ruszyć na szczyt.