Zamawiamy rolety na okna

Web developer i programista

Zamawiamy rolety na okna

 

Każda osoba, która buduje dom, zmaga się z różnymi, większymi lub mniejszymi wyzwaniami. Nawet, jeżeli mamy do budowy domu zatrudnionych specjalistów, to i tak to właśnie do nas należy decydujący głos w każdej sprawie, a przede wszystkim przy kupnie materiałów i stosowaniu różnych rozwiązań. Zazwyczaj jest tak, że początkowe plany są zupełnie inne od planów końcowych. Po drodze, bowiem, zostajemy zainspirowani do zakupu innych materiałów czy do zastosowania trochę innych rozwiązań. Doświadczyłam tego wszystkiego na własnej skórze. 

Praktyczne rolety zewnętrzne

rolety zewnętrzne z wrocławiaKiedy nieco ponad rok temu zaczęliśmy z mężem budowę naszego nowego domu, towarzyszył nam ogromny entuzjazm. Wraz z upływem czasu zaczął on maleć, na rzecz skrajnych emocji, które wynikały z pojawiających się wyzwań. Najwięcej dylematów mieliśmy z wyborem odpowiednich materiałów. Chodziło w końcu o to, żeby dom był jak najwyższej jakości i żeby posłużył nam przez długie lata. Przy niemal wszystkich materiałach zasięgaliśmy więc opinii ekspertów i zdobywaliśmy informację na własną rękę. Podobnie było przy wykańczaniu domu. Kiedy mieliśmy już wstawione okna i drzwi, a pracownicy weszli do środka, żeby położyć podłogi malować ściany, zaczęłam rozglądać się za rozwiązaniem na zasłony okienne. Poza dekoracyjną oprawą zależało mi na znalezieniu rozwiązania, dzięki któremu mogłabym w pełni kontrolować dopływ światła. I tak, zupełnie przez przypadek, natknęłam się na rolety zewnętrzne. Spodobało mi się to, że rolety te umieszczone są na zewnątrz okien i że skutecznie zasłaniają okna, a przy okazji chronią. Znajoma poleciła mi rolety zewnętrzne z wrocławia, produkowane przez polskiego producenta. Firma ta ma w ofercie zarówno rolety automatyczne, sterowane za pomocą specjalnego przycisku, przypominającego włącznik światła, jak i rolety, które zasłania się ręcznie, za pomocą specjalnego mechanizmu. Ja zdecydowałam się na tę pierwszą wersję. Co prawda jest ona nieco droższa, ale o wiele wygodniejsza, a komfort użytkowania ma duże znaczenie, również  w przypadku rolet.

W naszym nowym domu na oknach zastosowaliśmy z mężem pewne rozwiązanie, na które natknęliśmy się przez przypadek. Rozwiązaniem tym są rolety zewnętrzne, które nie tylko mają skutecznie zabezpieczać przez dopływem światła, ale też które są nazywane antywłamaniowymi. Udało nam się kupić takie rolety bezpośrednio od producenta. DO wyboru mieliśmy rolety sterowane automatycznie lub ręcznie i zdecydowaliśmy się ostatecznie na te pierwsze, ze względu na większą wygodę użytkowania.