Zastosowania korków pneumatycznych

Web developer i programista

Zastosowania korków pneumatycznych

Każda instalacja, przez którą przepływa medium w postaci cieczy, przed oddaniem do użytku musi być przetestowana pod kątem jej szczelności.  Zazwyczaj do takich testów wykorzystywane są specjalne korki. Stosuje się je również do naprawiania ubytków w różnego rodzaju instalacjach.

Do czego służy korek uszczelniający?

korek uszczelniającyOd instalacji, przez które przepływa medium w postaci cieczy, bezwzględnie wymaga się stu procentowej szczelności. W tym celu, zanim dana instalacja, taka jak na przykład rurociąg przemysłowy, zostanie dopuszczona do użytku musi być odpowiednio przetestowana. Co ciekawe, dotyczy to również wszelkiego rodzaju zbiorników przemysłowych na różnego rodzaju ciecze. Należy bowiem pamiętać o tym, że nawet minimalny ubytek w jednym odcinku instalacji może prowadzić do spadku ciśnienia w instalacjach, co spowoduje spadek wydajności danego zakładu produkcyjnego. Wykonywanie testów szczelności jest możliwe dzięki takim elementom jak na przykład korek uszczelniający. Co ciekawe jednak, tego typu elementy mają wiele innych zastosowań, wykraczających daleko poza testowanie różnych instalacji. Okazują się one również niezbędne w przypadku gdy w danej instalacji dojdzie do wycieków i trzeba jak najszybciej złatać ubytek w danej rurze. Korki umożliwiają zdecydowanie najszybsze załatanie ubytków w instalacjach i tym samym dzięki nim możliwe jest najszybsze przywrócenie właściwej wydajności pracy zakładu produkcyjnego. Korki uszczelniające są dostępne w wielu różnych wersjach, różniących się przede wszystkim rozmiarami. Nadają się one do łatania ubytków w rurach o średnicy od 25 milimetrów aż do 200 milimetrów. Większość producentów korków uszczelniających umożliwia także wyprodukowanie takich korków na specjalne życzenie klienta. Dzięki tmeu można ich używać również do instalacji o specyficznej budowie czy też charakterystyce. Dużą zaletą korków uszczelniających jest fakt, że można je stosować do czasowego łatania ubytków w instalacjach jak i także w celu całkowitego uszczelnienia danej instalacji. Korki można montować bez użycia jakiś specjalistycznych narzędzi, a cała procedura jest bardzo prosta i trwa krótką chwile. Dzięki temu korki uszczelniające są najlepszym wyborem w rządku, gdy zaistnieje konieczność jak najszybszego przywrócenia wydajności instalacji produkcyjnej.

Rozszczelnienia różnego rodzaju instalacji mogą się wiązać z bardzo poważnymi następstwami. Dlatego też tak ważne jest, aby jak najszybciej załatać ubytki w tego typu instalacjach. Mogą posłużyć do tego drobne elementy uszczelniające, zwane korkami, których użycie jest bardzo proste.