Zastosowanie corianu w kuchni

Web developer i programista

Zastosowanie corianu w kuchni

Patriotyzm zwraca dziś coraz większą uwagę ludzi. Nie tylko w wymiarze ogólnokrajowym ale coraz częściej także lokalnym. Ludowy folklor przenika już nie tylko do świata mody, jest obecny nie tylko wśród lokalnych pamiątek i zbędnych bibelotów. Coraz częściej przybiera ciekawą i interesującą formę wpisującą się w nowoczesne trendy designu. Umożliwiają to między innymi zmieniające się techniki i wykorzystanie nowych materiałów do produkcji elementów wyposażenia wnętrz. Nie obyłoby się także bez pomysłowych projektantów i odważnych inwestorów.

Co łączy blaty kuchenne i lubelski folklor?

blaty kuchenne na wymiar lubelskieTradycyjnymi materiałami wykorzystywanymi do produkcji blatów były drewno i kamień. W połowie lat 60. ubiegłego wieku opracowano specjalny materiał zwany corianem. Do jego wytworzenia używa się żywicy oraz minerałów pochodzenia naturalnego. Jest on więc całkowicie ekologiczny i przyjazny środowisku, co poniekąd również samo w sobie stanowi formę lokalnego patriotyzmu. Coraz częściej decydujemy się na odważne akcentowanie naszej lokalnej kultury poprzez wykorzystywanie tradycyjnych wzorów lub nawiązań do nich w wystrojach naszych wnętrz. Jedną z cech corianu jest podatność na sublimację, co umożliwia przeniesienie na jego powierzchnię dowolnego obrazu, który staje się integralną częścią całości. Blaty kuchenne na wymiar lubelskie, śląskie lub inne, uzyskane metodą sublimacji, mogą stanowić idealne podkreślenie lokalnego patriotyzmu i przywiązania do społeczności, a jednocześnie być unikatowym elementem wystroju wnętrza, którego pozazdrości nam niejedna osoba.  Oprócz blatów kuchennych z corianu wykonać można meble w najwymyślniejszych kształtach, ponieważ materiał ten jest wysoce podatny na termoformowanie oraz obróbkę mechaniczną, podobnie jak drewno.  Jego wytrzymała, jednolita struktura zapewnia łatwość w utrzymaniu czystości i porządku, a jego powierzchnia nie wchłania w siebie nieczystości i zabrudzeń. Jest to świetny wybór nie tylko ze względów estetycznych i szerokich możliwości jakie dają podatność na sublimację i formowanie ale także ze względów praktycznych i higienicznych.

Oprócz kuchni corian stosuje się też w łazienkach, biurach, hotelach, w przestrzeni użyteczności publicznej oraz szpitalach. Możliwość łączenia go bez spoin widocznych gołym okiem stwarza szerokie pole do popisu dla projektantów lubiących nieco bardziej niestandardową formę i powinno zadowolić oczekiwania wszystkich użytkowników. Idealnym połączeniem zdaje się zestawienie corianu z elementami wykonanymi z drewna, kamienia lub metalu. Szeroki wachlarz możliwości z pewnością nie pozwoli nikomu przejść obojętnie obok tych rozwiązań.