Zdjęcie nagrobkowe – ciekawe fakty

Web developer i programista

Zdjęcie nagrobkowe – ciekawe fakty

Zdjęcie to tak naprawdę niepowtarzalna pamiątka, bo stanowi ona utrwalony wizerunek konkretnej osoby lub rzeczy, chociaż te z osobami stanowią dla nas z oczywistych powodów dużo większą wartość. Kiedy mówimy o zdjęciu nagrobkowym, to chodzi o tak przygotowane zdjęcie, które będzie mogło być umieszczone właśnie na nagrobku, ale żeby tak było, to musimy to zlecić fachowcom. Sami przecież nie jesteśmy go nigdy w stanie tak skutecznie na długie lata zabezpieczyć przed trudnymi warunkami, tak jak zrobią to oni. Dają nam jednak w cenie takiego zdjęcia dużo więcej, bo możemy zadecydować na przykład o jego kształcie.

Ważne etapy powstawania zdjęć nagrobkowych

prostokątne zdjęcia nagrobkoweŻeby takie zdjęcie mogło w ogóle powstać, musi najpierw być wybrane z naszej kolekcji, ale już tutaj z pomocą przychodzą fachowcy, bo jeżeli występują jakieś problemy lub niedoskonałości, to mogą oni je po prostu w takim zdjęciu wyretuszować lub zmienić poszczególne rzeczy tak, żeby wszystko wyglądało naprawdę dobrze. Prostokątne zdjęcia nagrobkowe mogą być kolorowe lub czarno białe. Na nasze życzenie zmienią na przykład tło lub ubranie konkretnej osoby tak, żeby wszystko pasowało właśnie do miejsca, w które takie zdjęcie ostatecznie trafił. Wszystko, co takie zdjęcie przedstawia, będzie bardzo dokładnie naniesione na konkretny porcelanowy element, który ma rozmiary i kształty zgodne z tym, co wcześniej zamówiliśmy. Przy decydowaniu o wielkości musimy jednak pamiętać, że możemy zdecydować się również na egzemplarz z dodatkową obwódką i wtedy samo zdjęcie będzie miało minimalnie mniejszą powierzchnię, ale nie jest to przecież nawet najmniejszy problem. Utrwalanie wszystkich szczegółów takiego zdjęcia odbywa się przy użyciu wysokiej temperatury, bo barwniki odporne są nie tylko na wilgoć, ale również na temperaturę. Po pierwotnym utrwaleniu w niektórych przypadkach możemy zlecić nawet dodatkowe zabezpieczenie lakierem lub inną substancją nadającą czemuś takiemu połysk. Dlatego zawsze możemy to zdjęcie łatwo i swobodnie czyścić.

Ciekawe i niezwykle ważne jest to, że możemy sobie zażyczyć, aby kierunek, w którym patrzy się konkretna osoba ze zdjęcia, był dobrze dopasowany do miejsca jego ostatecznego położenia. Również montażem nie musimy się sami martwić, bo wszystkim zajmą się fachowcy. Dzięki właściwie dopasowanym zdjęciom nagrobki przestają być tak smutne i są lepiej kojarzone z konkretnymi osobami, a to przecież dla nas ważne. Kupując coś takiego, wcale nie wydamy dużej kwoty pieniędzy nawet przy dużym egzemplarzu.