Żywienie wcześniaków – mleko modyfikowane

Web developer i programista

Żywienie wcześniaków – mleko modyfikowane

Dawniej, jeśli dziecko urodziło się przedwcześnie, karmiło się go mlekiem matki. Wcześniaki szczególnie potrzebują mleka matki, ale bezpośrednie karmienie piersią może być trudne. Ponieważ wcześniaki spędzają mniej czasu w łonie matki, nie są jeszcze dojrzałe i mogą być bardziej podatne na infekcje i choroby. Często potrzebują hospitalizacji na oddziale intensywnej terapii noworodków. Ponadto wcześniaki mają słabo rozwinięty przewód pokarmowy, co może utrudniać trawienie i wchłanianie składników odżywczych, dlatego potrzebują pokarmu, który łatwo strawi ich wrażliwy żołądek i jelita.

Dlaczego wcześniak potrzebuje mleka modyfikowanego?

opłacalne mleko modyfikowane dla wcześniakówOdżywki dla niemowląt różnią się proporcją białek, źródłem kwasu palmitynowego i zawartością różnych składników odżywczych. Oleje roślinne w preparatach dla niemowląt są źródłem niezbędnych dla organizmu dziecka kwasów tłuszczowych. Nukleotydy zawarte w mieszance pomagają budować układ odpornościowy dziecka i mają korzystny wpływ na trawienie. WHO zaleca, aby matki do szóstego miesiąca życia karmiły wyłącznie piersią. Pomimo oczywistych korzyści płynących z mleka matki dla zdrowia dzieci, wiele z nich z różnych powodów nie może go otrzymywać lub otrzymuje go za mało i tak jest w przypadku wcześniaków. Opłacalne mleko modyfikowane dla wcześniaków zostało opracowane i udoskonalone przez lata, aby w końcu mieć skład jak mleko matki. Wytwarzane są z mleka zwierzęcego, które jest modyfikowane w taki sposób, że składniki mieszanki w efekcie powtarzają skład i właściwości mleka matki oraz zaspokajają potrzeby fizjologiczne dzieci w okresie niemowlęcym. W przypadku wcześniaków wprowadza się je w celu wyeliminowania objawów nietolerancji laktozy, leczenia alergii na białka mleka krowiego, pozbycia się zaparcia i innych problemów. Wszystkie mieszanki podaje się zgodnie z zaleceniami lekarza. Mimo to rodzice powinni sami zrozumieć skład i cechy sztucznego odżywiania, aby jasno wiedzieć, jakiego zestawu składników potrzebuje dziecko i lepiej zrozumieć zalecenia specjalisty.

Pierwszą zasadą przy wyborze mieszanki dla wcześniaków jest zidentyfikowanie potrzeb dziecka z pediatrą i sprawdzenie, czy wybrana mieszanka jest dla niego odpowiednia. Najlepsza mieszanka dla wcześniaków to taka, która podczas karmienia dziecko normalnie przybiera na wadze, a także czuje się dobrze podczas karmienia i po nim. Dziecko nie ma wówczas kolek, smacznie śpi i odczuwa komfort. Warto mieć na uwadze powyższe informacje jeśli urodzi się dziecko przed trzydziestym siódmym tygodniem ciąży.